Piękna biżuteria z topazu mistycznego

Piękna biżuteria z topazu mistycznego

Szukasz mystic topazu? Powinieneś odwiedzić ten adres.

Wspaniały wygląd i oryginalny, jak na topaz, odcień to najważniejsze właściwości topazu mistycznego, od dawna cieszącego się dużym uznaniem entuzjastów biżuterii. Mimo że na początku możnaby błędnie stwierdzić, iż to inny kamień, topaz mistyczny jest naprawdę normalnym topazem. Jego wyjątkowe właściwości są skutkiem specjalnej technologii wyrobu – naturalny topaz jest podczas niej wystawiany na wpływ wysokiej temperatury oraz powlekany cienką warstwą metalu szlachetnego. To dlatego topaz mistyczny wygląda tak dobrze.

Topaz mistyczny – kolory

Kolory, jakie przybiera topaz mistyczny zależne są przede wszystkim od metalu, z jakim jest połączony. Najczęściej spotykany jest karmazynowy topaz mistyczny, który powstaje w kąpieli z tytanem. Chrom sprawia zaś, iż kamień ma purpurowy kolor, niebieski z kolei jest efektem podgrzania topazu bez jakichkolwiek domieszek. Szczególnie dobre skutki daje stosowanie białego topazu – zwłaszcza wydobywanego w Afryce, Ameryce Południowej oraz na Dalekim Wschodzie.

Topaz mistyczny – nie tylko do eleganckich kreacji

Jak już napisaliśmy, niepowtarzalne cechy topazu mistycznego są wysoko doceniane przez jubilerów. Często stosują go więc do produkcji wisiorków, kolczyków i pozostałych ozdób. Wbrew powszechnemu mniemaniu biżuteria z topazem mistycznym może być zakładana nie jedynie do wieczorowych kreacji – świetnie prezentuje się także na co dzień. Istotna okazuje się również różnorodność barw, sprawiająca, że łatwiej możemy wybrać ozdoby do konkretnego stroju.