Srebrna biżuteria z ametystami

Srebrna biżuteria z ametystami

Jeśli potrzebujesz ametystów, zobacz tutaj.

Najpiękniejszą odmianą kwarcu jest ametyst. Największe złoża znaleźć można w Brazylii oraz kilku regionach USA, a także w kilkunastu innych krajach, na przykład: Japonii i Kenii. Ze względu na swoją wyjątkową fioletową barwę, jest bardzo popularnym kamieniem ozdobnym wykorzystywanym w jubilerstwie. Biżuterię z ametystami znajdziesz na stronie ametysty.com.pl.

Do czego założyć biżuterię z ametystami?

Biżuteria z ametystów odegrała swoją wielką rolę w historii. O tym, jak cenny to kruszec pisano już w Biblii. Berło brytyjskich królów było inkrustowane ametystami, zaś w watykańskim skarbcu po dziś dzień leży papieski pierścień z tym ozdobnym kamieniem. Z tego powodu kolczyki lub wisiorki z ametystem można wkładać na ważne uroczystości rodzinne czy spotkania biznesowe. Ametyst ”uwielbia” towarzystwo srebra i w takim zestawieniu prezentuje się wyjątkowo imponująco.

Biżuteria z ametystami – moc i właściwości

Broszki czy wisiorki z ametystami można wkładać nie tylko na wielkie uroczystości, ale również w pracy. Poza pięknym wyglądem, kamień uwalnia ponoć od zmęczenia i pomaga w radzeniu sobie z problemami. Czy to prawda? Pozostaje przekonać się o tym osobiście.