Wisiorki srebrne – duży wybór

Wisiorki srebrne – duży wybór

Szukasz wisiorków? Sprawdź https://wisiorki.srebrne.net.

Srebro to jeden z najczęściej stosowanych przez artystów surowców. Nie powinno być w tym jednak nic zaskakującego – jest miękkie, świetnie wygląda, a także cechuje je interesujący połysk. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne potrzebują jednak odpowiedniej ochrony – surowiec ten okazuje się bardzo czuły, w związku z czym łatwo go uszkodzić. Jak zatem dbać o wykonane ze srebra ozdoby?

Wisiorki srebrne nie znoszą detergentów

Detergenty dla srebrnej biżuterii są szkodliwe. W kontakcie z nimi metal może zmieniać kolory oraz blaknąć. Nie wolno zatem stosować ich do pielęgnacji ozdób, a podczas prac domowych bezwzględnie powinniśmy ściągnąć wszelkie wisiorki srebrne i pierścionki.

Wisiorki srebrne – w czym je przechowywać?

Wisiorki srebrne należy chronić także wtedy, gdy nie mamy ich założonych. Do ich trzymania należy wykorzystywać kuferki wykładane od wewnątrz miękkim materiałem – zapobiegniemy w ten sposób ich zarysowaniu. Metal ten niezbyt dobrze reaguje również na kontakt z wilgocią czy słońcem, które mogą sprawić, że straci kolory lub zmieni kształt. Przed schowaniem do pudełka kilku ozdób, musimy przed tym owinąć je miękką tkaniną albo wrzucić do foliowego worka.

Sól uratuje wisiorki srebrne?

Do pielęgnowania srebra powinniśmy użyć letniej wody z solą – doskonale zmywa powstający na powierzchni tego surowca osad. Oprócz tego odpowiednie będą również wódka, białko kurze i odpowiednie płyny. Do pielęgnacji srebrnej biżuterii musimy używać miękkich ścierek – sztywne potrafią porysować fakturę.