Cechy i działanie aparatu ultradźwiękowego

Cechy i działanie aparatu ultradźwiękowego

Więcej o aparacie ultradźwiękowym na www.bardomed.pl/17-aparaty-do-ultradzwiekow.

Ultradźwięki o częstotliwości od jednego do trzech MHz są coraz częściej wykorzystywane przez fizjoterapeutów. Rzecz jasna, nie dzieje się tak bez powodu, bo poprawnie aplikowane ultradźwięki korzystnie oddziałują na ludzkie zdrowie. Mogą być one stosowane do masażu tkanki mięśniowej, a wytwarzana za ich pomocą wysoka temperatura działa kojąco na zakończenia nerwowe. Dzięki temu masaż ultradźwiękami stosuje się do łagodzenia bólu, usprawnienia przepływu limfy i zmniejszania napięcia mięśniowego. Wszystko to możliwe jest jednak jedynie z wykorzystaniem dobrego aparatu do terapii ultradźwiękowej.

Aparat do ultradźwięków – charakterystyka

Jak już wspomnieliśmy, aparaty do ultradźwięków generują dźwięki o odpowiedniej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, stosowana od blisko stu lat, bazuje na dwóch rodzajach efektów: atermicznych oraz termicznych. Te pierwsze mają zbawienny wpływ na przepływ płynów ustrojowych – przede wszystkim limfy. Tymczasem efekty termiczne polegają w głównej mierze na rozgrzaniu tkanek najbogatszych w kolagen – blizn, ścięgien, stawów czy wiązadeł i stosuje się je podczas przygotowania organizmu do znacznego wysiłku czy też przy leczeniu przeróżnego typu stanów zapalnych.

Aparat do ultradźwięków – stacjonarny lub przenośny?

Istnieją 2 warianty aparatów do ultradźwięków – stacjonarne i przenośne. Mobilny aparat ultradźwiękowy będzie doskonałym wyborem kierowaną do fizjoterapeutów dojeżdżających do pacjentów albo przyjmujących ich w kilku gabinetach. Jeśli natomiast fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, gdzie podejmuje dużą ilość pacjentów – głównie w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia – najlepszym zakupem będzie wydajniejszy i bardziej funkcjonalny stacjonarny aparat do ultradźwięków.

Nasze dane kontaktowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]