Korzyści ze spożywania soku z kiszonej kapusty i z buraków

Korzyści ze spożywania soku z kiszonej kapusty i z buraków

Zobacz, gdzie zamówić sok z kapusty, wejdź na superbutelki.pl/pl/c/Soki/118.

Artykuły fermentowane po latach odsunięcia na dalszy plan znowu powróciły na polskie stoły. Do kiszonych buraków i kapusty dołączają również nowe, do tej pory mniej znane warzywa i owoce. Kiedy piszemy o zdrowotnych walorach jedzenia poddanego fermentacji nie sposób zapomnieć też o napojach takich jak kwas chlebowy, kefir czy różnego typu zakwasy i soki z kwaszonych warzyw. Zwłaszcza te ostatnie są warte zainteresowania – pozwalają w nieskomplikowany i błyskawiczny sposób wprowadzić do naszego ciała substancje niezbędne dla jego poprawnego działania.

Jakie witaminy kryje sok z kiszonej buraków i kapusty?

Sok z kiszonej kapusty to napój zawierający multum związków mających korzystny wpływ na nasze samopoczucie. Głównym komponentem są bezsprzecznie bakterie kwasu mlekowego odpowiedzialne za przebieg fermentacji. Sok z buraków, kapusty bądź pozostałych kwaszonek to też wspaniałe źródło witamin. Warte uwagi jest przede wszystkim wysokie stężenie kwasu askorbinowego, czyli witaminy C – już filiżanka tych soków zawiera jej więcej niż pomidor. Soki z kiszonek należy też pić ze względu na zawartość witamin z grupy B, witaminy E i K, a także znaczne stężenie soli mineralnych.

Sok z kiszonej kapusty – czemu trzeba go pić?

Sok z kiszonych kapusty, ogórków i buraków, z powodu zawartości bakterii fermentacji mlekowej pozytywnie oddziałuje na nasz układ odpornościowy oraz pracę układu pokarmowego. Co więcej nagromadzenie witamin polepsza funkcjonowanie układu nerwowego, zmniejszają objawy cukrzycy, depresji i szkorbutu, jak również pomagają radzić sobie ze zmęczeniem psychicznym i fizycznym. Po kiszonki winny oprócz tego sięgnąć ludzie zmagający się z chorobami układu pokarmowego, takimi jak np. niestrawność czy wrzody dwunastnicy. Działają one też osłonowo w trakcie kuracji antybiotykami i wzmacniają apetyt.

Nasze dane kontaktowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]