Mikropigmentacja skóry głowy – czym jest tatuaż włosów?

Mikropigmentacja skóry głowy – czym jest tatuaż włosów?

Zajrzyj tutaj, jeżeli szukasz szczegółowych wiadomości o mikropigmentacji skóry głowy.

Łysienie aktywowane jest wieloma czynnikami i może dotyczyć rozmaitych sfer ciała. Jednak kiedy wypadanie włosów dotyka głowy, czyli miejsca które ciągle jest na widoku i które ciężko skryć przed spojrzeniem osób trzecich, może to obniżyć samoocenę i negatywnie wpłynąć na percepcja swojego ciała.

Co powoduje utratę włosów?Najpopularniejsze przyczyny utraty włosów

Włosy tracimy regularnie. Codziennie wypada ich średnio około 100 sztuk i jest to ilość, której zwykle nie zauważamy. Mnóstwo czynników może jednakże dostrzegalnie zintensyfikować proces utraty włosów. Łysieniema przyczyny medyczne, jak przykładowo łysienie androgenowe czy plackowate, lecz jednakowo popularnym czynnikiem jego eskalacji są nasze własne zachowania. Utrata włosów bywa następstwem złej diety, nieprawidłowo albo za często przeprowadzonych zabiegów farbowania albo rozjaśniania włosów, jak również niepoprawna ich pielęgnacja. Istotne oddziaływanie na nasze włosy ma również stres, jaki odczuwamy z przeróżnych przyczyn. Stres prowadzi do wypadania włosów na tle nerwowym, a w licznych przypadkach doprowadza wręcz do tego, iż osoba nieświadomie sama skubie włoski z twarzy albo głowy i w efekcie trwale uszkadza ich mieszki.

„Tatuaż” głowy tuszuje następstwa łysienia

Odtworzenie włosów po całkowitym wyłysieniu oraz leczenie przerzedzonych włosów są możliwe dzięki ich przeszczepowi. Taki zabieg jednak niesie za sobą dość wysokie koszty i nie wszyscy mogą ponieść taki wydatek. Ale jest inne rozwiązanie – mikropigmentacja skóry głowy, która z biegiem lat zyskuje coraz większy rozgłos. Mikropigmentacja medyczna tuszuje ubytki we włosach przez wprowadzenie w płytkie warstwy skóry barwnika, który wygląda jak odrośnięte włosy. Tym sposobem przy przerzedzonych włosach osiąga się efekt gęstszej fryzury, natomiast na całkiem łysej skórze – efekt krótko zgolonej fryzury. Fakt, iż skóra nie jest pokryta prawdziwymi włosami jest w zasadzie niewidoczny i da się to wykryć tylko po dotknięciu skóry. Należy napomknąć, iż mikropigmentacja to nie zabieg leczniczy i nie przyczyni się do pojawienia się zdrowych włosów. Z kolei barwnik wraz z regeneracją skóry sukcesywnie blaknie i zazwyczaj po 12 miesiącach konieczne jest powtórzenie zabiegu.

Nasze dane kontaktowe:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]