Kursy turystyki wysokogórskiej – jakie umiejętności tu zdobędziesz?

Kursy turystyki wysokogórskiej – jakie umiejętności tu zdobędziesz?

Kurs górski - zobacz pełną ofertę.

Góry są piękne, a zarazem niebezpieczne. W zasadzie co parę tygodni, a głównie w miesiącach, kiedy urlopowicze tłumnie przyjeżdżają do modnych miejscowości wypoczynkowych zlokalizowanych w pobliżu słynnych szczytów, dowiadujemy się o kolejnych tragicznych wypadkach z udziałem ludzi, którzy bez stosownego przygotowania porwali się na wyprawę trasą powyżej ich możliwości. Zatem entuzjastom gór wysokich chcącym nauczyć się poruszać po nich bez ryzyka radzimy zapisać się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs turystyki wysokogórskiej – szkolenie nie tylko z asekuracji, chodzenia na rakietach śnieżnych i survivalu

Najlepszą drogą, żeby pozyskać niezbędną wiedzę jest odbycie wieloaspektowego szkolenia pod okiem profesjonalistów z każdego z najistotniejszych obszarów powiązanych ze wspinaczką górską, a więc przewodników górskich, ratowników górskich i instruktorów wspinaczki. Z ich wsparciem partycypanci kursu turystyki wysokogórskiej nauczą się przykładowo prawidłowego używania czekanu, poruszania się w rakach i na rakietach śnieżnych, zaznajomią się z regułami asekuracji, autoasekuracji oraz metody radzenia sobie podczas upadku, przemieszczania się po szlakach zaopatrzonych w via ferraty, jak również w zespole linowym. Co kluczowe, kurs turystyki wysokogórskiej zaznajamia uczestników z podstawami survivalu, orientacji w terenie oraz medycyny górskiej, które okazują się potrzebne w razie rozmaitych nieprzewidzianych wypadków. Szkolenie obejmuje również zasady właściwego postępowania w trakcie lawiny.

Szkolenia górskie, w tym również kurs zimowej turystyki wysokogórskiej, organizuje zespół Exploruj.pl, który ma kilkunastoletnią praktykę jako realizator ekspedycji w pasma górskie większości kontynentów. Szkolenia prowadzone są w plenerze (w Austrii, w Polsce i na Słowacji) w bardzo małych grupach, które przeważnie mają nie więcej niż pięć- osób. To sprawia, że zdobywanie umiejętności odbywa się w komfortowej atmosferze. Szkoleniowcy mają wtedy możliwość poświęcić każdemu z uczestników kursu dostatecznie dużo czasu i uwagi, by mogli oni sprawnie opanować podstawową wiedzę, konieczną do bezpiecznego poruszania się po górach.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]