Malarstwo cyfrowe – jakich narzędzi potrzebujesz i gdzie znaleźć kurs?

Malarstwo cyfrowe – jakich narzędzi potrzebujesz i gdzie znaleźć kurs?

W tym miejscu odnajdziesz szczegółowe wiadomości o malarstwie komputerowym.

Sztuki wizualne nie pozostają w tyle i od dłuższego czasu próbują dotrzymać kroku postępowi cyfrowemu. Predyspozycja do malarstwa tradycyjnymi technikami teraz nie jest już jedynym warunkiem, by zdobyć pracę w branży gamingowej bądź filmowej, bowiem te sektory rozrywki na etapie opracowania koncepcji postaci czy świata przedstawionego korzystają przede wszystkim z profesjonalnego oprogramowania. Mając tego świadomość mnóstwo młodych osób rozpoczynając swoją przygodę z malarstwem natychmiast stara się przyswoić sobie popularne programy, stosowane powszechnie w malarstwie komputerowym.

Digital painting – nieograniczona wolność dla twórców

Jest kilka programów wykorzystanych obecnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa komputerowego. Jednym z najpopularniejszych z nich jest Photoshop od Adobe, który mimo iż został stworzony jako software do retuszu zdjęć, szybko stał się ulubionym narzędzie game devów oraz artystów. W wyniku powodzenia Photoshopa powstały kolejne pokrewne programy, jak między innymi Krita, ArtRage czy Corel Painter, w których przy wykorzystaniu rozmaitych cyfrowych pędzli można tworzyć prace niewiele różniące się od obrazów wykonanych temperą, akwarelą lub farbami akrylowymi. Malarstwo cyfrowe daje artystom większą wolność – twórca ma możliwość modyfikowania błędnych pociągnięć pędzla, a także ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowe farby przecież nigdy się nie skończą!

Malarstwo cyfrowe – kurs pod okiem instruktora

W zasadzie nauka digital paintingu odbywa się tak jak poznawanie tradycyjnych technik plastycznych. Owszem pierwsze kroki można postawić samodzielnie, niemniej jednak żeby dobrze rozwinąć swój warsztat, a zarazem poznać istotne metody korzystania z pędzli oraz zaawansowane opcje oprogramowania, rekomendujemy zapisać się na kurs prowadzony przez kompetentnego instruktora. Jeżeli w pobliżu twojego miejsca zamieszkania nie działa szkoła rysunku, która prowadzi zajęcia z malarstwa cyfrowego, możesz wykupić dostęp do rozlicznych kursów Adobe Photoshop online. Spektrum tematów jakie omawiają takie kursy jest szerokie i uczą one dużo więcej niż jedynie podstaw funkcjonowania oprogramowania. Kluczowe jest jednakże, aby postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online postawić na taki, który pozwala użytkownikowi na kontakt z twórcą kursu.

Nasze dane kontaktowe:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]