Jak działa mass collect i czy warto wdrożyć tę usługę?

Jak działa mass collect i czy warto wdrożyć tę usługę?

Więcej informacji o tym, czym jest mass collect znajdziesz tu.

Mass collect to usługa, która polega na identyfikacji płatności masowych od kontrahentów. Opisujemy pokrótce, jak funkcjonuje mass collect i w jaki sposób upraszcza życie małym oraz dużym przedsiębiorstwom.

Mass collect – gdzie taka usługa jest pomocna?

Działanie mass collect jest zasadniczo dość proste. Polega na przydzieleniu każdemu klientowi niepowtarzalnego numeru rachunku, który staje się równocześnie jego symbolem identyfikacyjnym. Takie podejście zdaje egzamin wszędzie tam, gdzie co miesiąc obsługiwana jest spora ilość klientów, a więc np. w firmach dostarczających usługi telekomunikacyjne, w prywatnych klinikach oraz wszelkich branżach, gdzie wprowadzone jest płatności abonenckie (m.in. w sieciach siłowni). Opłaty wpływające w systemie mass collect kierowane są na wskazany firmowy rachunek bankowy, jednakże uprzednie przydzielenie klientom unikatowych numerów rachunków umożliwia ich sprawniejszą identyfikację, niezależnie o tego, jaką metodę wybrali oni do dokonania przelewu (przelew z karty, standardowy przelew lub przelew za pośrednictwem poczty). Korzystanie z mass collect wiąże się także z mniej czasochłonnym księgowaniem wpłat aniżeli w przypadku księgowania ręcznego, a równocześnie eliminacją prawdopodobnych błędów, jakie mogą wyniknąć w czasie tej czynności.

Mass collect również dla przedsiębiorstw obsługujących mniej niż 100 faktur

Choć mass collect nie jest w tej chwili oferowane we wszystkich bankach (posiadają ją między innymi BNP Paribas i PM Bank) wypada zastanowić się nad jego zastosowaniem w przedsiębiorstwie, nawet takim, które każdego miesiąca rozlicza poniżej stu faktur. Wdrożenie mass collect niesie ze sobą wszak kilka korzyści, takie jak oszczędność czasu pracowników, opcja powiązania z systemem finansowo–księgowym (a tym samym łatwiejsze monitorowanie przychodzących opłat) czy integracja z oprogramowaniem Finance Automation. Taką polską aplikacją dedykowaną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Umożliwia ona nie tylko powiązanie z systemem mass collect banku, ale posiada także funkcję przesyłania powiadomień o zbliżających się płatnościach i windykacji, co w ciągu kilku miesięcy skutecznie zwiększa terminowość u klientów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]