Sztabka złota – sposób na inwestycje nie tylko dla najbogatszych

Sztabka złota – sposób na inwestycje nie tylko dla najbogatszych

Jeśli potrzebujesz sztaby złota, odwiedź tę stronę.

Umieszczanie środków pieniężnych na lokacie bądź po prostu odkładanie ich na koncie nie jest teraz tak dochodowe jak pięć lat temu. Niezbyt wysokie oprocentowanie oferowane przez instytucje bankowe, ale też i powszechniejsza świadomość, że nie inwestowany kapitał nie zarabia sprawiły, iż szukamy strategii, które pozwolą naszym finansom zapewniać z czasem poboczny zysk. Obok nabywania funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych i akcji, coraz większym popytem cieszą się metale inwestycyjne, a przede wszystkim – złote sztabki.

Złote sztabki – dlaczego zainteresowanie tym metalem nie ulega zmianie?

Przede wszystkim trzeba wyraźnie zaznaczyć, że lokata środków w złote sztabki to wieloletnia inwestycja. Złoto zazwyczaj nie poddaje się mniejszym i większym kryzysom odczuwalnym w gospodarce, a nawet niestabilność ekonomiczna oraz polityczna często zwiększa jego cenę. Rzecz jasna, można odnotować wahania w jego wartości, jednak analizując jej historyczny wykres natychmiast można dostrzec, że wraz z upływem lat idzie ona w górę. Dlaczego? Od stuleci ilość tego metalu szlachetnego będąca w obiegu utrzymuje się praktycznie bez zmian. Dawno temu służył on jako uniwersalny środek płatniczy, współcześnie jest wykorzystywany w przemyśle, elektronice oraz medycynie, jak również – nadal na dużą skalę – w jubilerstwie i sztuce. Mimo, że wydobycie złota wciąż trwa i teoretycznie powinno go być coraz więcej, recykling tego metalu zastosowanego przykładowo podczas produkcji sprzętu elektronicznego (jak odtwarzacze CD albo piloty do telewizorów) jest częstokroć nierentowny, w związku z tym zapotrzebowanie na złoto pozostaje na wysokim poziomie i prognozuje się, iż w przyszłości trend ten nie powinien się zmienić.

Złoto w sztabkach – kogo stać na jego kupno?

Słuchając o lokacie finansów w sztaby złota większość osób natychmiast oceni, że to nie dla nich, przez duży koszt. Tymczasem złote sztabki są odlewane w różnorodnych wagach, dlatego zasadniczo każdy może pozwolić sobie na lokatę pewnej części oszczędności w ten metal. Złoto można zakupić już w sztabkach o wadze 5 g, 2,5 g, a nawet 1 g. Te malutkie sztabki są również znakomite jako upominek. Zasobniejsi inwestorzy, mający większe fundusze nierzadko wybierają cięższe sztabki złota o wadze 20 g, 500 g oraz 1 kg. Warto jednakże pamiętać o dwóch rzeczach. Po pierwsze, inwestując w większą sztabkę kupimy złoto po zauważalnie niższej cenie. Po drugie, nie można rozłamać kupionej sztabki przy ewentualnej odsprzedaży.. Stąd powinno się kupować złoto w sztabkach o różnej wadze lub zdecydować się na kupno tzw. combibarów, które są od razu podzielone na mniejsze sztabki o wadze 1 g.

Nasze dane kontaktowe:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]