Antena naziemna – co brać pod uwagę podczas kupna

Antena naziemna – co brać pod uwagę podczas kupna

Więcej informacji o antenie DVB T.

W przeważającej większości domostw znaleźć można odbiornik telewizyjny. Większość z nas nie potrafi wyobrazić sobie funkcjonowania bez telewizji. Aby jednak odbiornik nie był bezużytecznym gadżetem, należy zaopatrzyć się także w wysokiej jakości antenę. Najlepszym rozwiązaniem jest antena naziemna, określana też anteną DVB-T, która doskonale przydaje się w wielu sytuacjach.

Antena telewizyjna – co oferują producenci?

Wybór anten naziemnych jest obecnie naprawdę duży. W sklepach znaleźć można anteny DIGIT i ASR – DVB-T, pokojowe lub siatkowe anteny DVB-T oraz anteny kierunkowe VHF/DVB-T i UHF/DVB-T. Dzięki zastosowaniu anteny telewizyjnej możliwa jest zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. To dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych tak w sieciach kablowych, których charakter jest zbiorowy, jak również w instalacjach antenowych indywidualnych. Dostępne dzisiaj w sprzedaży anteny DVB-T wyróżniają się głównie prostotą montażu. Spokojnie upora się z nim każdy, kto przynajmniej parę razy miał w rękach przyrządy niezbędne przy majsterkowaniu. Anteny telewizyjne, które na ten moment proponują nam producenci, odznaczają się również niezwykłą wytrzymałością na wpływ zmiennych uwarunkowań atmosferycznych. W związku z tym pozwalają na odbiór programów telewizyjnych na świetnym poziomie przez bardzo długi czas.

Antena naziemna – co powinno się uwzględnić przy jej wyborze?

Wielka oferta anten tego rodzaju sprawiła, że trzeba bardzo przemyśleć wybór urządzenia, które planujemy zastosować. Powinno się wiedzieć, że uwagę należy zwrócić na mnóstwo uwarunkowań, wpływających na siłę odbieranego sygnału. Liczy się bez wątpienia odległość, w jakiej zlokalizowane są nadajniki. Informacje dotyczące usytuowania nadajników można błyskawicznie wyszukać w Internecie. Znaczenie ma także moc pracy nadajnika oraz jego nakierowanie. Pod uwagę brać należy w każdym przypadku ukształtowanie obszaru, który oddziela nadajnik od punktu , w którym znajduje się antena naziemna. Ogromne znaczenie ma również to, czy znajdujemy się na terenie otwartym czy raczej w mieście.

Nasze dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]