Antena satelitarna – świetny zastępca popularnej telewizji kablowej

Antena satelitarna – świetny zastępca popularnej telewizji kablowej

Potrzebujesz anteny SAT? Wejdź na www.telmor.pl.

Znaczna część z nas posiada w swoim mieszkaniu odbiornik telewizyjny. Mimo tego, że żyjemy coraz aktywniej, lubimy czasem zobaczyć interesujący serial bądź dokument w telewizji. By odbiór stacji telewizyjnej był możliwy, konieczna jest posiadanie właściwie dobranej anteny. Doskonale nada się do tego antena SAT, którą na ten moment zakupimy bez żadnego problemu.

Antena SAT – jak to działa?

Termin antena SAT oznacza popularną antenę satelitarną, którą każdy z nas widział przynajmniej parę razy w ciągu życia. Jest to urządzenie z charakterystyczną czaszą, która bardzo często nazywana jest talerzem. Ten rodzaj anteny pozwala na odbiór sygnału , który nadawany jest przez satelity komunikacyjne. Dzięki antenie SAT można w związku z tym odbierać nadal nadzwyczaj lubianą w naszym kraju telewizję satelitarną, która chętnie wybierana jest przez sporą część odbiorców zamiast kablówki . Powodem jest to, że kablówka nie wszędzie jest dostępna. Wymienić można kilka rodzajów anten satelitarnych. Znaleźć można zatem anteny paraboliczne, offsetowe, wieloogniskowe oraz panelowe. Anteny SAT odznaczają się określonymi właściwościami – różnią się na przykład średnicą jaką posiada czasza. Aktualnie najczęściej konsumenci stosują jednak modele mające średnicę od 18 do 35 cali. Anteny wykonane są tak, by nie ulegały zniszczeniu na skutek oddziaływania niekorzystnych czynników atmosferycznych. Dzięki temu deszcz, śnieg, niskie oraz wysokie temperatury nie wpływają negatywnie na ich stan techniczny. Najwyższej jakości antena SAT będzie nam służyła wiele lat.

Co oprócz anteny SAT jest konieczne do odbioru kanałów satelitarnych?

Antena satelitarna nie jest wyłącznym elementem niezbędnym do tego, żeby bez trudu odbierać telewizję satelitarną. Oprócz niej trzeba również posiadać odpowiedni uchwyt, dzięki któremu antena pozostanie zamontowana w określonej pozycji. Potrzebny jest też konwerter (dwupasmowy lub działający na oddzielnym paśmie), odbiornik satelitarny i kabel antenowy.

Nasze dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]