Dekoracyjne okiennice wewnętrzne typu shutters

Dekoracyjne okiennice wewnętrzne typu shutters

Jeśli potrzebujesz shuttersów, powinieneś odwiedzić tę stronę.

Urządzając pomieszczenia, z reguły nie przeznacza się wiele uwagi na wyeksponowaniu okien. Przeważnie decyzja pada na tradycyjne rozwiązanie, czyli firanki oraz zasłony, które niekiedy łączone są z roletami. Jednak jest jeszcze jedno mniej rozpowszechnione nad Wisłą rozwiązanie – okiennice dekoracyjne, czyli inaczej mówiąc – shuttersy.

Shuttersy – nowość w polskich domach

Najważniejszą właściwością shuttersów (bądź też w spolszczonej wersji – szatersów) jest to, iż poziome lamele zamontowane na tych okiennicach ozdobnych poruszają się, tym samym można bez trudu je ułożyć pod różnymi kątami, w zależności od zachcianek domowników. Produkuje się je z drewna, PCV, jak również z płyt pilśniowych. Okiennice wewnętrzne shutters montuje się przede wszystkim na oknach, jakkolwiek jednakowo dobrze będą się prezentować na drzwiach czy w szafach. Shuttersy to wprawdzie element okna, który w w Europie domach wykorzystuje się wciąż sporadycznie, ale większość z pewnością kina lub ekranu telewizora, gdyż tego typu okiennice są bardzo popularne na obszarach z gorącym klimatem, czyli w Afryce Południowej czy w Nowej Zelandii.

Czy warto zdecydować się shuttersy?

Shuttersy to okiennice ozdobne które nie tylko znakomicie się prezentują, lecz mają także zastosowanie. Za ich pomocą można w pasywny sposób regulować wykorzystanie energii słonecznej: latem ograniczać nagrzewanie się pomieszczeń, a w zimne – zatrzymać ciepło przez dłuższy czas. Shuttersy pasują do rozmaitych stylów wnętrz i można zainstalować je na zdecydowanej większości okien. Wytwarza i montuje się je na zlecenie, co przyczynia się do tego, iż są bez wątpienia kosztowniejszym rozwiązaniem niż na przykład żaluzje. Shuttersy jednak nadają pomieszczeniom bardzo gustowny wygląd, dzięki czemu wpływają na podniesienie wartości domu. Wypada także uwydatnić, że nachylenie lameli okiennic wewnętrznych shutters jest ustawia się bez wykorzystania łańcuszków, co właściciele psotliwych zwierzaków oraz rodzice dzieci, które poplątać wiszące sznurki, uznają na pewno za spory plus.

Nasze dane kontaktowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]