Montujesz panele drewniane – nie zapomnij o listwach podłogowych

Montujesz panele drewniane – nie zapomnij o listwach podłogowych

Więcej szczegółów o listwach drewnianych.

Z pozoru są mało znaczącym elementem, jednakże ich charakter może bardzo wpłynąć na wygląd pomieszczenia. Listwy podłogowe, bowiem o nich oczywiście mowa, to elementy, które pełnią funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko maskują szczelinę dylatacyjną, ale także pozwalają na estetyczne poprowadzenie przewodów i ochraniają najniższą część ściany przed zabrudzeniem i uszkodzeniem, co jest ważne zwłaszcza w pomieszczeniach, w których poruszamy się w butach. To z pewnością wystarczający argument, by nie bagatelizować ich wyboru i drobiazgowo przemyśleć decyzję o zakupie konkretnego modelu.

Listwy drewniane i imitacje z MDF albo PVC

Drewno to materiał wszechstronny, który sprawdza się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie urządzonych wnętrzach. Szczególnie dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie uwydatnia charakter mieszkania i doskonale koresponduje ze stylowymi meblami bądź dodatkami – przede wszystkim, jeśli mówimy o listwach drewnianych z dekoracyjnymi żłobieniami. Dla użytkowników z ograniczonym budżetem dobrym wyborem będą natomiast listwy podłogowe wytworzone z PVC albo MDF, które imitują te wyprodukowane z drewna, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

W pomieszczeniach urządzonych w nowoczesnym stylu zaleca się zamontować geometryczne, minimalistyczne listwy. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych modeli, również i te mogą być wytworzone zarówno z drewna, jak i innych tworzyw. Dzisiejsze listwy podłogowe charakteryzują się prostą bryłą i stonowaną paletą barw – zwykle w odcieniach bieli, beżu lub szarości, choć dostępne są nawet listwy fioletowe czy czerwone. Listwa podłogowa może mieć również nietypowy kolor, jeśli nabędziemy ją w wersji białej i samodzielnie pomalujemy dowolnie wybraną farbą.

Nasze dane kontaktowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]