Nie psuj pięknych wnętrz roletami. Zamontuj shuttersy w oknach

Nie psuj pięknych wnętrz roletami. Zamontuj shuttersy w oknach

Jeśli chcesz zamówić szatersy, odwiedź tę stronę.

Urządzając dom, sporadycznie przeznacza się wiele czasu na wyeksponowaniu okien. Najczęściej wybiera się standardowe rozwiązanie, a więc zasłony i firanki, które czasami zestawiane są dodatkowo z żaluzjami. Aczkolwiek jest jeszcze inne mniej znane w Polsce rozwiązanie – okiennice wewnętrznea więc shuttersy.

Okiennice wewnętrzne shutters – nowość w naszym budownictwie

Główną cechą shuttersów (czy też w spolszczonym zapisie – szutersów) jest to, że lamele zainstalowane na tego typu okiennicach dekoracyjnych są ruchome, wobec tego można łatwo je ułożyć pod dowolnym kątem, zależnie od kaprysu domowników. Producenci wytwarzają je z płyt pilśniowych, z drewna, jak również PCV. Okiennice wewnętrzne shutters instaluje się przeważnie na oknach, jakkolwiek świetnie sprawdzą się również na drzwiach szafy. Shuttersy to wprawdzie dodatek na okna, który w europejskim budownictwie wykorzystuje się nadal okazjonalnie, ale każdy z nas na pewno w kinie lub w telewizji, ponieważ tego typu okiennice są często stosowane na terenach z cieplejszym klimatem, a więc w Nowej Zelandii oraz RPA.

Shuttersy – sterowanie kątem lameli bez stosowania sznurów

Niezależnie od tego, że shuttersy okiennice ozdobne shutters świetnie się prezentują, mają one też zastosowanie. Przy ich użyciu można w pasywny sposób kontrolować wykorzystanie energii słonecznej: w upalne miesiące hamować nagrzewanie się pomieszczeń, a w zimne – zapobiegać ucieczce ciepła. Shuttersy pasują do rozmaitych stylów wnętrz i można zainstalować je na większości okien. Produkuje oraz montuje się je na zamówienie, co przyczynia się do tego, iż są – nie da się ukryć – droższym rozwiązaniem aniżeli przykładowo żaluzje. Shuttersy jednak nadają wnętrzom nadzwyczaj luksusowy wygląd, zatem wpływają na podniesienie wartości posesji. Wypada dodatkowo zaakcentować, iż shuttersy reguluje się bez pomocy sznurów, co rodzice małych dzieci czy posiadacze psotliwych psów i kotów, które zagmatwać wystające łańcuszki, uznają na pewno za dużą zaletę.

Nasze dane kontaktowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]