Nie tylko dekoracja, czyli jak można wykorzystać lampę solną

Nie tylko dekoracja, czyli jak można wykorzystać lampę solną

Znajdź lampę solną.

Niewielkie dekoracje z kamienia i minerałów od dziesięcioleci znajdują swoje miejsce w naszych mieszkaniach. Przywozimy je z różnych wypraw po Polsce, a czasami kupujemy pod wpływem impulsu, bowiem harmonizują ze stylem, w jakim zaaranżowane jest wnętrze. Z rzadka jakkolwiek są to rzeczy funkcjonalne – częściej to pospolite dekoracje. Minerałem, z którego można jednak zrobić obiekty wykorzystywane każdego dnia, jest sól kamienna. Sporządza się z niej przeważnie lampy, ale to nie wszystko.

Lampy solne są wyjątkowe

Lampy solne ładnie się prezentują i łatwo można je dobrać do wystroju wnętrza, ponieważ są sprzedawane w trzech kolorach (szarym, białym, różowym) i w kilku ich zabarwieniach. Każda lampa solna jest jedyna w swoim rodzaju, ponieważ nie ma kamieni o takiej samej siatce krystalizacji i kształtach. Szczególnie popularne są lampy solne, których klosze cechują się chropowatą, nie polerowaną powierzchnią. Coraz częściej jednakże rękodzielnicy parający się wytwarzaniem tych lamp, nadają im bardziej regularne formy, na przykład walca bądź kuli.

Lampa solna – z jej pomocą szybciej się wyciszysz

Powszechnie wierzy się, że lampy solne mają pozytywny wpływ na nasze samopoczucie. Przypisuje się im zwłaszcza właściwość jonizacji powietrza, innymi słowy wytwarzania anionów, które równoważą te generowane przez otaczające nas przyrządy elektroniczne. Ujemne jony poprawiają jakość powietrza i pomagają w swobodnym oddychaniu m.in. ludziom cierpiącym na na astmę bądź alergię. Światło, jakie emitują te lampy, jest delikatne i uspokajające, stąd poleca się kupienie ich osobom cierpiącym na bezsenność albo stres, bowiem z ich pomocą można łatwiej się uspokoić. Ale z brył soli nie produkuje się wyłącznie lamp solnych. Robi się z nich też pojemniki na drobiazgi i prześliczne świeczniki, a płaskie bloki z soli wykorzystuje się w gastronomii oraz aranżacji mieszkań.

Nasze dane kontaktowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]