akcesoria szalunkowe, ściągi szalunkowe

Akcesoria szalunkowe – wzmocnienie deskowań

Akcesoria szalunkowe to elementy służące do wzmacniania deskowań i znajdują zastosowanie na wszystkich budowach. Jakie moduły wykorzystuje się podczas szalowania? Kiedy warto zaopatrzyć się w nie przez internet?

Akcesoria szalunkowe – ich typy i zastosowanie

Żeby szalunki stropowe, używane do wykopów czy ścienne były zamocowane w prawidłowy sposób, niezbędne są właściwe akcesoria szalunkowe. Ich wytwórcy dostarczają aktualnie sporo materiałów używanych do wzmacniania szalunków, m.in. sworznie napinające, ściągi szalunkowe, napinacze rygla, nakrętki, klucze do rusztowań i żabek napinających, zaciski sprężynowe, rurki dystansowe, stożki i korki oraz listwy fazujące czy pozycjonujące. Ściąg szalunkowy, zwany również ankrą szalunkową, to gwintowany pręt, który pomaga zachować właściwy odstęp między płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący używany jest do łączenia narożnika z płytą szalunkową. Do ściągu dołączone są nakrętki motylkowe, talerzowe lub przegubowe. Natomiast żabki napinające stosowane są jako uchwyty umożliwiające spięcie szalunku za pomocą drutu zbrojeniowego. Żabki gwarantują szczelność konstrukcji po usunięciu szalunków. Wśród akcesoriów szalunkowych istotną rolę pełnią również dystanse, dzięki którym możliwe jest utrzymanie odpowiedniej odległości pomiędzy prętami a szalunkiem. Przy kupowaniu akcesoriów nie sposób nie wziąć pod uwagę również ocynkowanych nakrętek pasujących do ankr.

Dlaczego warto kupić akcesoria szalunkowe online?

Szeroki wachlarz akcesoriów szalunkowych dostępny jest w bogato wyposażonych sklepach online. Witryny internetowe oferują najwyższej jakości elementy od różnych producentów. Akcesoria szalunkowe pasują do popularnych deskowań Peri, Rasto czy Tekko i są do nabycia w przystępnych cenach.

Nasze dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]