Charakterystyka podpór szalunkowych i ich wykorzystanie

Charakterystyka podpór szalunkowych i ich wykorzystanie

Dowiedz się więcej o podporach Peri.

Podpory stropowe to rodzaj szalunków, bez których budowa wszelkich obiektów byłaby niewykonalna. W jaki sposób są wykorzystywane? Kiedy opłaca się wynająć podpory szalunkowe?

Podpora stropowa – rodzaje i jej funkcja

Wśród szalunków odróżniamy podpory stropowe oraz deskowania ścienne i do wykopów. Ten pierwszy wariant używany jest do podpierania stropów – dzięki temu tymczasowemu elementowi konstrukcyjnemu można zalać strop betonem i stosowne jego uformowanie. Znaczącą funkcję pełnią także stoliki szalunkowe i drewniane dźwigary – niezbędne w trakcie prowadzania prac budowlanych. Podpory szalunkowe mogą być wykonane ze stali ocynkowanej ogniowo lub malowanej i mają opcję regulacji wysokości, dzięki czemu można z nich korzystać w rozmaitych sytuacjach. Standardowo w sprzedaży dostępne są podpory o zakresie od 1,6 do 3 metrów bądź od 2 do 3,6 metra.

Podpory szalunkowe – najpopularniejsi producenci i możliwość wynajmu

Podpory stropowe cechują się wysoką trwałością, są też łatwe w montażu, a możliwości zastosowania ich w budownictwie są ogromne. Wśród wiodących producentów wyróżniamy podpory Peri, szalunki Altrad, jak również elementy wykonywane przez firmy Olan, Hunnebeck czy Pionart. Na specjalną wzmiankę zasługują podpory Peri wyróżniające się imponującą jakością, przemyślaną strukturą oraz innowacyjnymi rozwiązaniami. Podpory szalunkowe Peri są dostosowane do użytkowania nawet w najtrudniejszych warunkach. Aktualnie sporo firm budowlanych decyduje się na wynajem szalunków – przystępne ceny sprawiają, że usługi te zyskują na popularności. Dzięki wypożyczeniu podpór stropowych można również oszczędzić czas.

Nasze dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]