Kilimandżaro wyprawa

Egzotyczna podróż do Tanzanii – wyprawa na Kilimandżaro

Sięganie po górskie szczyty to marzenie licznych turystów, którzy kochają nietuzinkowe wyjazdy. Pamiętnych doznań z pewnością dostarczy wyprawa na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – czy warto w niej uczestniczyć?

Zlokalizowany w Tanzanii szczyt jest dominującą górą kontynentu afrykańskiego – osiąga prawie 6 km nad poziomem morza. Turystów zachęcają głównie niepowtarzalne krajobrazy, zanikające już lodowce, jak również sposobność zobaczenia obcych im zwierząt w ich rzeczywistym środowisku. Masyw tworzą trzy góry stanowiące ślad po wulkanach – Mawenzi, Shira oraz Uhuru. Ekspedycja na najwyższy afrykański szczyt wymaga właściwej preparacji – ze względu na dużą wysokość realne jest zagrożenie pojawienia się choroby wysokościowej, z kolei kapryśne warunki atmosferyczne sprawiają, że zdobycie masywu jest dla turystów sporym wyzwaniem. Osoby szykujące się do wzięcia udziału w wyprawie muszą dysponować solidną kondycją psychiczną oraz fizyczną, które umożliwią marsz przez – w przybliżeniu – 8 do 9 godzin dzień za dniem.

O czym należy pamiętać przed wyprawą na Kilimandżaro?

W okresie szykowania się do wyprawy na Kilimandżaro musimy poddać się obligatoryjnemu szczepieniu przeciwko żółtej gorączce, dzięki czemu otrzymamy tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim wyjedziemy warto też wyposażyć się w leki zmniejszające zagrożenie rozwoju malarii. Przed rozwojem choroby ochroni również właściwa profilaktyka – zastosowanie środków odstręczających owady oraz korzystanie z odzieży zakrywającej ramiona i nogi. A w jaki sposób uniknąć rozwoju choroby wysokościowej? Ekspedycja na wierzchołek Kilimandżaro należy poprzedzić trwającą kilka dni aklimatyzacją, która przyszykuje organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]