wyprawy, wyprawy górskie

Karpaty, Himalaje, Alpy – wyprawy dla miłośników gór

Szczyty górskie od zawsze pociągały ludzi. Fascynuje nas ich metafizyka, możliwość stawiania sobie wyzwań, porywające widoki, a także element sportowy towarzyszący zdobywaniu następnych szczytów i pokonywaniu szlaków trudnych pod względem technicznym. Nic więc dziwnego, że trekkingi, turystyka górska czy wspinaczka od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Wielostopniowy poziom trudności szlaków sprawia, iż każdy – również absolutny nowicjusz – trafi w górach na coś dla siebie. Trudności może jednakprzysporzyć sama organizacja wyprawy.

Organizacja zagranicznej wyprawy górskiej

Wspomniane komplikacje mogą stać się szczególnie dokuczliwe w przypadku wyprawy odbywającej się w zagranicznych łańcuchach górskich – przede wszystkim tych bardzo oddalonych od Polski. W takich wypadkach wskazane jest skorzystać z usług firm w profesjonalny sposób organizujących wyjazdy dla himalaistów. To, iż wyprawy te odbywają się one pod nadzorem kwalifikowanego przewodnika, nie znaczy jednak, że udział w nich może wziąć każdy. W zależności od szczebla trudności danej wyprawy, konieczne jest doświadczenie nabyte w wysokich górach – od stopnia podstawowego do bardzo zaawansowanego.

Wyprawy górskie – najpopularniejsze cele podróży

Największym zainteresowaniem wśród sympatyków górskich trekkingów cieszą się rzecz jasna Karakorum oraz Himalaje, jakkolwiek ze względu na wysoki stopień trudności i znaczne koszty większość miłośników gór nie decyduje się na te rejony. Zdecydowanie tańsze są wyprawy górskie w Alpy i wschodnie Karpaty, jak również te koncentrujące się na zdobywaniu wierzchołków gór Uralu oraz Kaukazu na czele z Kazbekiem. Poza tym polskie firmy aranżują również wyprawy w góry Ameryki Północnej (zwłaszcza Alaski) i w Andy (Ameryka Południowa).

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]