Trekkingi w górach – oferta dla doświadczonych entuzjastów gór

Trekkingi w górach – oferta dla doświadczonych entuzjastów gór

Trekkingi - poznaj korzystną ofertę.

Wycieczki w góry mogą przybierać rozmaite formy. Od spokojnych przechadzek po prostych trasach w bezpiecznym sąsiedztwie ośrodków turystycznych, przez wielogodzinne, piesze wędrówki po trasach plasujących się wyżej pod względem trudności, aż po rygorystyczne trekkingi. Aby uczestniczyć w trekkingach, konieczne jest doświadczenie w przemieszczaniu się po górach (po oznaczonych szlakach, jak i poza nimi), minimum dobra sprawność fizyczna, a także umiejętność obsługiwania sprzętu wspinaczkowego oraz turystycznego. Aczkolwiek za nieraz gigantyczny nakład pracy otrzymujemy możliwość obcowania z dziewiczą przyrodą i delektowania się przepięknymi widokami.

Trekkingi – poziomy trudności

Skala trudności technicznej jest uzależniona od terytorium, przez które przebiegają trekkingi. Profesjonaliści klasyfikują 3 poziomy trudności pieszych wycieczek w regiony górskie. W trekkingach pierwszego stopnia partycypować mogą wszyscy, którzy mają dobrą kondycję, a ich zdrowie nie jest przeszkodą do zwiększonej aktywności. Kolejny poziom trudności wymaga dobrej kondycji i przynajmniej podstawowej praktyki w górach – na przykład w Tatrach. Najwyższy poziom to wycieczki dla jednostek z wysoką sprawnością fizyczną, znajomością specyfiki wysokich łańcuchów górskich i radzącym sobie z obsługiwaniem sprzętu, jak również nieobawiających się trudnych warunków obozowania podczas długiej wyprawy.

Dokąd wyjeżdża się na trekking?

Trekkingi można praktykować we wszystkich łańcuchach górskich. W naszym kraju entuzjaści tego rodzaju obcowania z naturą najbardziej cenią sobie trasy w Tatrach. Jeżeli zaś chodzi o inne góry Europy, dużym uznaniem cieszą się bałkańskie Góry Przeklęte, Alpy, Karpaty Wschodnie, jak również graniczące z Azją Kaukaz i Ural. Osoby najbardziej zaawansowane w trekkingu mogą zaś spróbować swoich sił w trakcie wycieczki w Andach, Karakorum bądź Himalajach.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]