Wyprawy z doświadczonym przewodnikiem – o trekkingach w Himalajach

Wyprawy z doświadczonym przewodnikiem – o trekkingach w Himalajach

Na www.exploruj.pl/gora/himalaje/ znajdziesz więcej szczegółów o Himalaje wycieczka.

Himalaje wraz z położonym w pobliżu pasmem Karakorum to obszary po prostu legendarne. Wpływ na to ma niemało czynników – zwłaszcza fakt, że są to najwyższe łańcuchy górskie naszej planety i to oczywiście tam znajdują się wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Nie sposób nie nadmienić także o skrajnej trudności poszczególnych szczytów oraz tym, iż to właśnie te góry są polem rywalizacji najlepszych himalaistów z całego świata. Nie dziwi nas zatem zainteresowanie, jakim wyprawy w Himalaje cieszą się również wśród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – zaufaj profesjonalnym przewodnikom

Na wstępie warto zaznaczyć, iż jeżeli mówimy o trekkingu, Karakorum oraz Himalaje są bardzo trudnymi pasmami górskimi – nawet, gdy wyprawa nie wiąże się ze zdobywaniem danego wierzchołka. Źródłem kłopotów bywa też samo opracowanie podróży – rezerwacja biletów lotniczych czy otrzymanie pozwolenia i wizy. Wobec tego najlepszym wyjściem będzie skorzystanie z usług firm organizujących trekkingi w tych górach. Dodatkową zaletą jest piecza zawodowych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), co zagwarantuje, że trekking w Himalajach będzie bezpieczny także dla osób, nie mających doświadczenia w wędrówce po wysokich górach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla zawodowców

Z oczywistych przyczyn osoby pierwszy raz przybywające w Karakorum bądź Himalaje z rzadka decydują się na zdobywanie ośmiotysięczników. Nie świadczy to jednakże, iż te góry są poza ich zasięgiem, ponieważ często aranżowane są trekkingi wokół takich szczytów jak Lhotse, Everest czy Shishapangma. Na uczestników tych trekkingów czeka nie tylko sposobność pokonania swoich słabości, ale też możliwość obserwacji powszedniego życia Nepalczyków oraz podziwianie nieporównywalnie pięknych krajobrazów, jak , przykładowo, lodowiec Khumbu u stóp Everestu.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]