Atrakcyjne wyprawy w górach Europy – trekking w Alpach

Atrakcyjne wyprawy w górach Europy – trekking w Alpach

Na https://www.exploruj.pl/gora/alpy/ odnajdziesz korzystną ofertę wyprawy w Alpy.

Polscy entuzjaści gór, którzy poznali już z każdej strony wszystkie szlaki w w Sudetach, w Górach Świętokrzyskich czy w Karpatach, częstokroć zaczynają poszukiwać kolejnych wrażeń i przeglądają oferty wypraw w inne europejskie łańcuchy górskie. Wielu z nich zainteresuje podróż w Alpy, gdzie zapewne pierwszy raz w życiu zmierzą się z narciarstwem bądź trekkingiem wysokogórskim.

Najistotniejsze informacje o Alpach

Alpy to najwyższy łańcuchem górskim Starego Kontynentu, którego obszar rozciąga się kilka państw, między innymi Austrię, Niemcy, Liechtenstein i – naturalnie – Francję, gdzie leży najwyższy wierzchołek górski w Europie, a więc Mont Blanc, nazwany też Dachem Europy (jego wysokość to 4808 m n.p.m.). Lecz nie jest to jedyny 4-tysięcznik w Alpach – pozostałe zachwycające wierzchołki, o pokonaniu których fantazjują wspinacze z całego świata, to przykładowo Nordend – 4609 m n.p.m., Weisshorn – 4506 m n.p.m. czy Dom – 4545 m n.p.m., jak również inne znaczące dla alpinizmu szczyty, jak Eiger lub Tre Cime di Lavaredo. Wyróżnia się wyższe Alpy Zachodnie oraz niższe Alpy Wschodnie.

Wyprawy w Alpy – pamiętne doznanie

Jakie wyprawy w Alpy przygotowują polscy organizatorzy trekkingów oraz wycieczek w góry? Jest sporo intrygujących ofert przeznaczonych dla entuzjastów gór o rozmaitym poziomie doświadczenia. Osoby, które nie miały jeszcze styczności z narciarstwem wysokogórskim, lecz utrzymują dobrą kondycję fizyczną i nabyły już zręczność w jeździe na nartach, mogą uczestniczyć w siedmiodniowym skitourze po terenach Południowego Tyrolu we Włoszech. Natomiast dla osób zaawansowanych przygotowane są wycieczki na via ferraty w Austrii połączone ze szkoleniami pod okiem instruktora-przewodnika, dzięki którym można bezpiecznie rozszerzać swoje kwalifikacje. Tym, których obchodzi głównie część szkoleniowa, zalecamy trwający 10 dni Projekt 6000, który który ma na celu naukę fundamentów prawidłowego przemieszczania się w górach wysokich. Bezdyskusyjnym plusem takich wycieczek jest to, że odbywają się w ograniczonych, najczęściej 7-osobowych grupach, co sprawia, iż każdy z uczestników może liczyć na dogłębną uwagę opiekunów.

Z wykwalifikowanymi przewodnikami i szkoleniowcami, wyprawa w Alpy okaże się cudownym doznaniem, przynoszącym dumę z pokonywania naszych ograniczeń, ale także rozpalającym apetyt na więcej.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]