Marzysz o wyjeździe na skitury? Sprawdź, co warto zwiedzić!

Marzysz o wyjeździe na skitury? Sprawdź, co warto zwiedzić!

Skitury - w tym miejscu znajdziesz więcej informacji o korzystnej ofercie.

Większość turystów podróżujących w góry zimą, jedzie tam z reguły tylko po to, by spędzać dni na szusowaniu na nartach lub na snowboardzie. Jednak nie jest to jedyny typ aktywnego wypoczynku, którą można uprawiać zimą w górach. Ci, którzy chcieliby przekonać się, czy dadzą sobie radę z bardziej wymagającym fizycznie wyzwaniem, powinni choć raz wziąć udział w skiturach albo wyprawach na rakietach.

Intensywne, jednak niesłychanie satysfakcjonujące skitury

Obecnie turystyka na nartach przeżywa swój rozkwit. Coraz więcej osób nie oczekuje już zwykłego relaksu w góralskiej chacie z drewna i przelotnego zjazdu z popularnych tras narciarskich. Ci, którzy pragną poznać góry lepiej, postanawiają podziwiać ich czar podczas dość trudnych, lecz bardzo satysfakcjonujących skitur. Terenowa jazda na nartach jest jednakże zalecana jedynie dla doświadczonych w górach narciarzy, którzy opanowali bardzo dobrze technikę jazdy i którzy potrafią także używać czekanu oraz raków. Dlaczego? Poruszanie się z dala od dostosowanych dla turystów tras, jest po prostu o wiele trudniejsze. Potrzeba do tego także lżejszych butów oraz nart.

Skitury – nie tylko w Europie

Skitury organizowane są w wielu pasmach górskich. Na naszym kontynencie najpopularniejszymi destynacjami wśród entuzjastów turystyki narciarskiej są bezsprzecznie Pirin oraz Riła w Bułgarii i włoskie Alpy, gdzie bez problemu dadzą sobie radę również średnio zaawansowani skiturowcy. turyści znad Wisły nie są jednak ograniczeni tylko do wypadów odbywających się na terenie Europy – na nartach można przejść przez pasmo górskie afrykańskiego Atlasu Wysokiego, gdzie są doskonałe warunki do wypraw tego rodzaju. W trakcie takiej skitury najciekawszą atrakcją jest sposobność wspięcia się na wierzchołek Jabal Toubkal położony na wysokości 4167 m n.p.m. Osoby zastanawiające się nad udziałem w tego rodzaju eskapadzie w górach, które nie są pewne, czy jakaś trasa będzie odpowiednia do zdobytych przez nie umiejętności, mogą szukać w tym obszarze porady instruktorów pracujących dla organizatorów skitur.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]