Dlaczego warto regularnie wykonywać uszczelnianie okien?

Dlaczego warto regularnie wykonywać uszczelnianie okien?

Dowiedz się więcej o uszczelnianiu okien drewnianych na https://www.serwismeteo.pl/uszczelnianie-okien/.

Stan techniczny okien w dużym stopniu rzutuje na komfort domowników. Okna chronią mieszkanie przed wilgocią i chłodem, ale też izolują je od ulicznego zgiełku. Źle wyregulowane bądź uszkodzone okna nie zapewniają właściwych warunków, co nie tylko negatywnie oddziałuje na zdrowie i samopoczucie domowników, ale również, ze względu na pokaźne straty cieplne, na wysokość opłat za ogrzewanie. To najlepsze argumenty ku temu, aby zatroszczyć się o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Doradzamy, co zrobić w takiej sytuacji.

Nieszczelne okna – co warto wiedzieć?

Według specjalistów, kontrolę stanu technicznego okien trzeba wykonać co najmniej raz na 12 miesięcy. Nie wolno tego zaniedbywać, gdyż po tym okresie potencjalne usterki mogą stać się na tyle poważne, że nie wyeliminuje ich prosta regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też drewniane można rozpoznać po oporze podczas zamykania i otwierania. Im więcej siły należy włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe zapewne są luzy i, w konsekwencji, utrata ciepła.

Jak wykonać uszczelnienie okien?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale też tych wykonanych z innych surowców, polega głównie na ich wyregulowaniu (w większości wypadków służy do tego śruba umiejscowiona na wewnętrznym boku ramy) oraz wymianie uszczelek, które w wyniku styczności z niskimi i wysokimi temperaturami, wiatrem, a także wilgocią mogą już po kilku miesiącach utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga doświadczenia i specjalistycznych umiejętności. Jeśli ich nie posiadamy, nie powinniśmy zabierać się za to samemu. Lepiej uczynimy zlecając to profesjonalnej firmie, która oferuje uszczelnianie okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że takie przedsiębiorstwa funkcjonują już nie tylko w Warszawie czy innych większych miastach, ale też i w mniejszych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]