Komunia w sali czy w domu? Sprawdź nasze porady

Komunia w sali czy w domu? Sprawdź nasze porady

Korzystna oferta sali na komunie w Krakowie.

Impreza komunijna jest dla pociechy tak samo ważnym zdarzeniem, co samo przyjęcie sakramentu. Trudno się tym dziwić, gdyż to zwykle pierwsza faktycznie wielka impreza dla rodziny, na której dziecko zdaje sobie sprawę z tego, że wszystko skoncentrowane jest jedynie na nim. Z tej przyczyny rodzice pragną, żeby ten dzień uchował się przez lata w jego wspomnieniach.

Znaleźć salę komunijną czy zaplanować imprezę w domu?

Już przed etapem rozsyłania zaproszeń na sakrament rodzice powinni określić czy poczęstują rodzinę we własnym mieszkaniu czy konieczne będzie zarezerwowanie lokalu. Obiad dla zaproszonych w domu jest zazwyczaj opcją wówczas, jeżeli przygotowujemy uroczysty obiad tylko dla najbliższej kilkuosobowej rodziny, jednak to już rzadkość. Obiady z okazji pierwszej komunii przeobraziły się w ostatnich dekadach w głośne wydarzenia rodzinne, na które zaprasza się czasem do kilkudziesięciu gości, z tej przyczyny na ogół odbywają się w salach weselnych bądź restauracjach. Jeśli planujemy zarezerwować najlepszy lokal, radzimy wyruszyć na poszukiwania sali, od razu jak będzie wyznaczony dzień sakramentu. W okresie komunijnym dużą trudnością może być również zatrudnienie dobrego dostawcy cateringu, toteż powinno się wybrać taki lokal na organizację imprezy, który współpracuje z własnym, doświadczoną firmą cateringową, wyspecjalizowaną w przygotowaniu dań na komunie. Ważne jest także to, by lokal na przyjęcie komunijne umiejscowiony był tak, by transport wszystkich gości z kościoła był komfortowy oraz szybki.

Organizacja komunii – skorzystaj z usług animatora i fotografa

Pomyśl o zatrudnienie fotografa, który utrwali ku pamięci ten dzień – zarówno ceremonię w kościele, jak późniejszą zabawę gości. Tradycją są też stylizowane sesje zdjęciowe dziecka w komunijnej szacie oraz jego wspólne zdjęcia z rodziną i rodzicami chrzestnymi. Sala komunijna musi więc wyróżniać się zjawiskowymi, zadbanymi pomieszczeniami. Kolejną zaletą będzie dostęp do pobliskiego ogrodu, gdzie przy słonecznej pogodzie uda się wykonać sesję zdjęciową pod gołym niebem. Możliwość skorzystania z ogrodu to także atrakcja dla najmłodszych uczestników przyjęcia komunijnego – jeśli będzie ich spora grupa, warto wziąć pod uwagę skorzystanie z usług animatora, który zajmie dzieci różnymi zabawami.
Oczywiście, zaproszeni na przyjęcie komunijne przyniosą upominki dla dziecka. Rodzice najczęściej zostawiają im pełną dowolność z tym obszarze. Jakkolwiek nie będzie w złym tonie, jeśli poinformujemy w zaproszeniu, iż nie zgadzamy się na pewne typy upominków, np. drogą biżuterię albo zabawkowe pistolety.

Nasze dane kontaktowe:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]