Masz wirusa na stronie? Zamów usługę czyszczenia infekcji WordPress

Masz wirusa na stronie? Zamów usługę czyszczenia infekcji WordPress

Co warto wiedzieć o malware w WordPressie?

WordPress stał się w ostatnich latach tak szeroko rozpowszechnionym systemem zarządzania treścią, iż ilość sklepów oraz stron internetowych tworzonych z jego użyciem szacuje się w tej chwili na miliony. Powszechność stosowania tego CMS-a powoduje, iż strony postawione na WordPressie bywają popularnym celem ataków cyberprzestępców. W razie zawirusowania strony, konieczne jest usunięcie infekcji z WordPressa.

Komu zlecić usuwanie malware z WordPressa?

Logowanie na witrynę jest uniemożliwione? Grafiki zmieniły się bez Twojej ingerencji? Na witrynie znalazłeś odnośniki do nieznanych Ci portali? A może witryna wysyła spam? To tylko parę z popularnych objawów alarmujących o zainfekowaniu witryny. W takich przypadkach nieodzowne jest ekspresowe działanie, żeby zidentyfikować przyczynę infekcji i przywrócić witrynę do właściwego funkcjonowania. Naprawa zainfekowanego WordPressa zazwyczaj przekracza wiedzę ludzi, którzy codziennie zajmują się wyłącznie projektowaniem stron i sklepów internetowych na tym CMS-ie, w związku z tym czyszczenie WordPressa ze szkodliwych wtyczek bądź po atakach hakerów najlepiej powierzyć zawodowcom od tego typu działań.

Jak przebiega usuwanie wirusów ze strony internetowej?

Eksperci zajmujący się usuwaniem malware ze stron zaprojektowanych w WordPressie podczas swoich działań naprawczych przeprowadzają dokładne sprawdzenie plików oraz baz danych strony. Weryfikują kod wykorzystanych na stronie wtyczek oraz motywów, a także pliki wp-config i htaccess. Podczas naprawy zawirusowanego WordPressa dodawane są na stronie dodatkowe zabezpieczenia, które zminimalizują ryzyko kolejnych infekcji. Jeżeli długookresowe zawirusowanie przyczyniło się do włączenia strony do wykazu wykluczeń (na przykład w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu malware z WordPressa specjaliści podejmują również niezbędne działania w celu wykreślenia jej z tego rodzaju katalogów. Eliminacja wszystkich skutków infekcji nie jest gwarancją, że podobna sytuacja nie zdarzy się w późniejszym okresie, toteż istotne jest okresowe uaktualnianie WordPressa oraz wykorzystywanych na stronie internetowej wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]