Obiad wigilijny w firmie – usługa cateringu świątecznego coraz popularniejsza

Obiad wigilijny w firmie – usługa cateringu świątecznego coraz popularniejsza

Catering świąteczny Katowice - więcej o tej usłudze odnajdziesz tutaj.

Ostatnie tygodnie roku to okres, który spędzamy z reguły w familijnym gronie, ale obiady świąteczne odbywają się też w firmach. Nieraz pracownicy firmy przygotowują je swoimi siłami, przynosząc własnoręcznie ugotowane smakołyki, jednak w dużych zakładach pracy ten sposób działania często nie jest skuteczny. Żeby zatem pomóc sobie podczas przygotowania firmowych spotkań wigilijnych, zarówno dużych, jak i tych w wąskim gronie, rekomendujemy zamówić usługę cateringu świątecznego.

Jakie rodzime przysmaki można zamówić w cateringu świątecznym?

Oczywiście, na bożonarodzeniowym stole powinno zostać postawionych jak najwięcej typowych świątecznych smakołyków. To głównie ryby, np. chrupiący filet z łososia albo karpia, a także staropolskie zupy – z całą pewnością żurek i barszcz czerwony, ewentualnie także zupa rybna. Na stole nie powinno zabraknąć też uszek z kapustą i grzybami, które przeważnie spożywane są wraz z wymienionym wyżej barszczem czerwonym. Firmowa impreza bożonarodzeniowa nie byłaby pełna bez chłodnych zakąsek, m.in. bez sałatki śledziowej lub śledzia z borowikami. Wypada także zadbać o słodki akcent na koniec obiadu. Na stół wigilijny rekomendujemy kutię z miodem, puszysty sernik albo makowiec.

Na co zwrócić uwagę catering świąteczny?

Za planowanie Bożego Narodzenia w firmie powinno się wziąć się z pewnym wyprzedzeniem. Trzeba ustalić dzień spotkania i dostosować go do harmonogramu urlopów zespołu. Umożliwia to ścisłe ustalenie prawdopodobnej liczby gości imprezy, a ostatecznie ułatwi zamówienie stosowną ilość porcji. Warto skonsultować z zatrudnionymi menu i wspólnie dobrać te dania z katalogu firmy cateringowej, które wszyscy lubią. Ważne jest także to, by dowiedzieć się czy któryś z zatrudnionych ma alergię, przykładowo na orzechy, które używane są w wypiekach, czy też są w ekipie firmy osoby, które nie jadają ryb i mięsa. Dla tych osób należy zamówić potrawy odpowiadające ich preferencjom dietetycznym. Firmy cateringowe oferujące potrawy świąteczne przyjmują zlecenia przez większą cześć grudnia, lecz nie zalecamy robić tego w ostatniej chwili.

Nasze dane kontaktowe:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]