Problemy z księgowością? Zleć to biuru rachunkowemu

Problemy z księgowością? Zleć to biuru rachunkowemu

Na http://brabis.pl zdobędziesz więcej informacji o ofercie biura rachunkowego Katowice.

Dopilnowanie finansów w małych firmach okazuje się często powodem sporych problemów. Mikroprzedsiębiorstwa rzadko są w stanie zatrudnić specjalisty ds. finansów na etat, a ich szefowie często nie umieją starannie zarządzać finansami. Szczęśliwie rozwiązanie tej sytuacji jest łatwiejsze niż sądzi wielu z nas – należy jedynie postawić na pomoc świadczoną przez biuro rachunkowe. Jakie konkretnie korzyści w ten sposób osiągniemy? Jak zyskać pewność tego, że jakość współpracy będzie satysfakcjonująca?

Biuro rachunkowe – powierz budżet przedsiębiorstwa specjalistom

Na pomoc biura rachunkowego warto zdecydować się przede wszystkim z uwagi na bezpieczeństwo finansów. Jeśli zostawimy finanse firmy profesjonalistom, zyskamy pewność, że następstwem możliwych kontroli prowadzonych przez fiskusa nie będzie wystawienie mandatu. Pomoc oferowana przez biuro rachunkowe to poza tym oszczędność pieniędzy i pracy – nie musimy zajmować się rachunkowością na własną rękę, ani najmować do pracy księgowego na pełen etat. Należy również napomknąć o komforcie, jaki wiąże się z takimi usługami. Dziś nie ma już potrzeby codziennie odwiedzać osobiście biura rachunkowego, dlatego że mnóstwo spraw można uzgodnić z księgowym komunikując się przez pocztę elektroniczną.

O czym nie zapominać przy wyborze biura rachunkowego?

Poszukując biura rachunkowego nie rekomendujemy sugerować się jedynie kosztami obsługi – dziwnie niskie koszty usług zwykle zwiastują ich niższą jakość. Przy wyborze biura rachunkowego największą uwagę zwróćmy na to, czy jego pracownicy posiadają stosowne uprawnienia, przykładowo certyfikat księgowego wystawiany przez CIK (Centrum Informacji Księgowej) czy też certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wydawany przez Ministerstwo Finansów do 2014 roku. Dobrze również, jeżeli biuro rachunkowe poza doradztwem z obszaru księgowości, świadczy kompleksowe usługi kadrowe, m.in. opracowanie umów o pracę, dzieło oraz zlecenie, sporządzanie raportów płacowych czy wyliczanie składek ZUS.

Nasze dane kontaktowe:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]