Montaż podłóg drewnianych – o czym trzeba pamiętać?

Montaż podłóg drewnianych – o czym trzeba pamiętać?

Więcej o panelach podłogowych drewnianych na https://www.balticwood.pl.

Panele podłogowe wyglądają równie dobrze, co drewniane podłogi, a są od nich znacznie tańsze. Atrakcyjne ceny to nie jedyna zaleta paneli podłogowych – ich zamontowanie jest bowiem dziecinnie proste i każdy poradzi sobie z tym bez korzystania z usług profesjonalistów. W jaki sposób zatem zamontować panele podłogowe?

Przygotuj grunt pod panele podłogowe

Panele podłogowe najlepiej układać na suchym podłożu – dopuszczalna zawartość wody w wylewce wynosi 3%. Powinieneś pamiętać również o odseparowaniu paneli od podłogi – najlepiej sprawdzi się tu folia paroizolacyjna o grubości przynajmniej jednej piątej milimetra i wełna mineralna. Po powrocie ze sklepu nie odpakowuj paneli – nie uszkodzisz ich, czekając dwie doby – dzięki temu ulotni się z nich zbędna woda. Panele i narzędzia gotowe?

Układanie paneli podłogowych

Na początek najważniejsza rada – specjaliści polecają robić to startując z kąta pokoju. Zanim je zamontujesz, dokładnie sprawdź każdy z nich i zwróć uwagę na ewentualne uszkodzenia, gdyż potem możesz mieć trudności z ich reklamacją. Nie zapominaj o temperaturze podłoża, która musi być wyższa, niż piętnaście stopni Celsjusza. Staraj się układać je prostopadle do okna, a w wąskich pokojach – zgodnie z orientacją fasad. Z połączeniem paneli, dzięki nieskomplikowanemu mechanizmowi klików, nie powinieneś mieć żadnych trudności.

Panele podłogowe muszą pracować

Wyprodukowane z surowców drewnopochodnych, panele podłogowe są wrażliwe na zmiany temperatury w pokoju. Nie zapominaj więc o szczelinach dylatacyjnych o rozmiarze przynajmniej dziesięciu milimetrów – nie będą widoczne, kiedy wykorzystasz listwy podłogowe.

Nasze dane kontaktowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]